2012-10-18 (21:38) | Ekonomika
stoupá počet lidí si uvědomuje neudržitelnost hyperkonzumu, ve kterém dnes žijeme a nachází řešení ve sdílení. To, namísto neustálého roztáčení spirály nakupování, se přiklání k Čo nejefektivnějšímu využívání stávajících zdrojů. A výsledkem tak je, že obrovské množství spotřebního zboží, které po většinu času své životnosti leží někde bez užitku, nachází své uplatnění. Více v krátkém videu z nedávné přednášky.
Samo Kosa Facebook V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk
Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail nebo jej ukažte přátelům na Facebooku . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tady!
anonym. batadecu27 |
ip: 178.40.22 | 2012-10-19 (10:32)
Jinak mnoho lidí není ztotožnění s touto myšlenkou a přesto protestují proti a nejsou spokojeni s ekonomikou.
Tak mi to přijde že jsou to jako malé děti. Pláčou že každý nemůže mít jejich vysněný výrobek i když by jim pak jen stál někde. Tak je to nemocné je jasné že každý nemůže mít všechno když to pak nebude ani využívat.
Každý může mít všechno pokud to využívá stále a při nevyužívání to sdílí.
Důkazem že něco s naší ekonomikou není v pořádku je i fakt že se nepokazené funkční hmotné věci vyhazují zdarma.
Přidej příspěvek do fóra Prosím diskutujících, aby nepoužívali vulgarismy a dodržovali kulturu diskuse . Děkuji. (Admin)
2012-10-19 (13:39) | Ekonomika Poslední dobou se mi zdají fakt divný sny. A dneska se mi zdálo o Lafferově křivce. Chtěl jsem o ní napsat už dlouho, tak proč ne ve chvíli, kdy se tak pěkně připomněla. Nejprve stručně v úvodu vysvětlím, Čo to Lafferova křivka je. Je to Křivka ve tvaru obráceného U, kterého popisuje závislost daňového výnosu na daňové sazby.
2012-10-18 (10:47) | Ekonomika Žijeme v době společenské akceptace systému převrácených morálních hodnot, zákonitostí trhu a spravedlnosti. Žijeme v době, kde určitá skupina lidí může dlouhodobě a beztrestně páchat obludné zlo a žít si při tem na vysoké noze, zatímco člověk pracující poctivě ve fabrice, který nikomu nic špatného neudělal, jde do basy za kus trávy v kapse.
2012-10-18 (10:30) | Ekonomika Z jakého důvodů je dnes Španělsko, Itálie, Portugalsko a mnoho dalších zemí v situací, kterým se podobá ekonomické depresi? Je to z toho důvodů, protože Tyto Země Jsou tolik zadlužené. Proč Mají takový dluh? Je to proto, protože dovolili, aby je zotročili Banker.
2012-10-18 (10:27 ) | Ekonomika Nestačí, že máme spoustu starostí s úředně ověřenými padělatelstvím Fedu. Rostoucí ceny zlata daly podnět ke zrození nové generace padělatelů zlata. Neskončilo to pouze u falešných zlatěch cihel v New Yorku, o nichž psal Post. Nejméně jednou zlatá cihla plněná wolframem byla v březnu odhalena v Anglii.
2012-10-17 (09 : 35) | Ekonomika Čo to vlastně je zlatý standard? Zjednodušené Recent, zlatý standard je měnový systém, kdy „tištění“ peněz Strakonice bankou je omezeným vyšel držení zlatěch rezerv. Byl to systém, který zde fungoval po staletí a jehoz smrtícími ranami byla první světová válka a následná krize.
2012-10-16 (22:14) | Ekonomika Je to stará známá dvojice, možná známá i vám, no myslím že stále aktuální a použitelná. A prý Britové jsou velcí suchary 🙂
2012-10-15 ( 09:04) | Ekonomika Na zasedání MMF v Tokiu o tomto víkendu bylo Zřejmě, že vlády Mají potíž jak nález správnou rovnováhu mezi omezování státních dluhů, které nyní v rozvinutěch ekonomikách přesahují 110 procent HDP, a jak zároveň stimulovat ekonomiku, píše v deníku Financial Times známý ekonem Gavyn Davies. Jednou radikální možností, o níži se nyní říká, by bylo zrušit tu část vládních dluhů, které na sobě převzali Strakonice banky v rámci tzv.. kvantitativního uvolňování (tj. tištění peněz).
2012-10-15 (09:01 ) | Ekonomika Amerika je na cestě k ekonomické katastrofě, se kterého je spojena takové hrozba politické závislosti. Takový názor vyjádřil texaský miliardář Ross péro, bývalý prezidentský kandidát, který ve volbách v roce 1992 obdržel bezmála 20 procent hlasů.
2012-10-08 (15:09) | Ekonomika Španělsko, Chile, Spojené státy, Řecko, Slovensko … Ze všech koutů světa slýcháme o tem, jak selhal kapitalismus, jak může za všechno zlo, chudobu a utrpení. Bill Gates dokonce zjistil, jak kapitalismus napravit. Jednoduše převládá názor, že s tím „zlým kapitalismem“ třeba něco udělat. Pokud by jste zastavili člověka kráčejícího se zástavou a megafonem k hradu nebo budově parlamentu a položili mu otázku, Čo to ten kapitalismus proti kterému jde protestovat vlastně je, odpověď by byla nejdříve něco ve smyslu: „Je to systém, díky kterému 1% lidí vlastní 40% světového bohatství, a ostatní jsou chudí. „
2012-10 – 07 (09:59) | Ekonomika State Drive přímotopy podporoval, nyní zřejmých uživatele těchto zdrojů bude trestat. Dražší cenou elektřiny. A tím pádem, vlastně bude podporovat tepelná čerpadla. Tým, že jim elektřinu nezdraží tolik.
2012-10-06 (19:59) | Ekonomika Papír, který se jmenoval peníze, byl spíše krytý zlatem nebo stříbrem , zatímco dnes je krytý dluhem.
2012-10-02 (10:43) | Ekonomika V uplynulých dnech jsme byli svědky dvou událostí, které posunuly řešení krize o další krok. Jednou z nich bylo klíčové rozhodnutí německého ústavního soudu v Karlsruhe, které, zjednodušeně řečeno, potvrdilo, že účast Německa v eurovale není v rozporu s německou ústavou.
2012-10 – 01 (09:04) | Ekonomika Větší hrozbou pro naše svobody, než stálá vojska, Jsou Bankovní kartely a korporátní oligarchie. Tyto korporace a Banker se snaží o to, aby získali monopol nad zbožím, které lidé potřebují a zlikvidovali takovýmto zpusobem jakoukoli formu konkurence, kterého by mohla ohrozit jejich zájmů.
2012-10-01 (09:03 ) | Ekonomika Jak tak rádi v řeckém a Španělském hlavním městě nepokoje a téměř každá evropská ekonomika se potácí jak opilec při okraji útesu finančními zruinovaná, jedno město ve Spojeném království na to reaguje tvorbou své vlastní lokální měny.
2012-09 -30 (15:38) | Ekonomika Nevýhoda: Majitel takovej domu neodvede DPH státu za 10 let ve výši 319 690, – Kč! Stát nesmí podporovat hromadnou realizaci takovej domů, nebyla by Měl prázdnou Státní kasu. Výhoda: Majitel utáhne provoz takovej domu snadno iz podpory v nezaměstnanosti, nebe důchodu.
2012-09-30 (10: 08) | Ekonomika Ostrovní domy Nejsou domy na ostrově. Jde o zamozásobitelství obyvatelstva v oblasti elektřinou. A jak k tomu přijde třídní boj?
2012-09-28 (13:43) | Ekonomika Peres a ekonomický sionismus
2012-09-25 (09:34) | Ekonomika O ekonomický růst Slovenska se nemusíme bát. Tento rok bude minimálně 2,5 procent. Minimálně. Je zajímavé, že začátkem tohoto roku ministerstvo financí ještě předpokládalo ekonomický růst země jen 1,7% a největší pesimisté z řad bankovních analytiků dokonce mluvili o recesi, čili o meziročním poklesu hrubého domácího produktu.
2012-09-19 (13:20) | Ekonomika Spojené státy se nacházejí ve stádiu bankrotu už dnes. Ve své letošní knize The Clash of Generations to uvádějí tamní prominentní ekonomové Laurence Kotlikoff a Scott Burns.
2012-09-19 (08:23) | Ekonomika Z jakého důvodů je dnes Španělsko, Itálie, Portugalsko a mnoho dalších zemí v situací, kterým se podobá ekonomické depresi? Je to z toho důvodů, protože Tyto Země Jsou tolik zadlužené. Proč Mají takový dluh? Je to proto, protože dovolili, aby je zotročili Banker.
2012-09-16 (14:51) | Ekonomika Ekonomika je na konci svého rozvojového stádia, protože se zbytečně a nerozumně plýtvá všemi prostředky nejen finančními, ale i materiálními a kvůli tomu trpí lidé na celém světě téměř v každém státě. Řešení není omezovat suroviny a finanční prostředky pro lidi, ale chválit zákony, které dosud potlačovali nejdůležitější hodnoty lidskosti a upřednostňovaly lidský talent a vzdělání. Jenže život člověka by měl být největší hodnotou a ne talent, profese a zaměstnání. Proto by měly vzniknout humánnější zákony vůči všem lidem. Často jednoduchý člověk úplně nevědomý, ale při tem velmi lidský je mnohem cennější pro jiné než zdánlivě důležitější člověk např. s vysokoškolským vzděláním, který nemyslí srdcem. Proč vlastně vzniká diskriminace zdánlivě méně vyspělých lidí? Ne náhodou pro naši nevědomost a nelidskost? Kdyby vláda měla ráda lidi alespoň t když, jako sebe a snažili se je brát za rovnocenných, kvůli lidským hodnotám a neníjich talentu a vlivnosti, tito lidé by neměli žádný důvod posílat ministrem prázdné nábojnice, ale byly zoufalí a proto to udělali. Řešení už bylo vládě ukázAno velmi dávno, ale ho úplně ignorují a zamítají přijmout kvůli nedostatečnému pochopení ..
2012-09-14 (11:36) | Ekonomika Alarmující nezaměstnanost mladých! Evropská komise (EK) každé tři roky vydává zprávu, ve které zdůrazňuje potřebu podpory mladých lidí, kteří snášejí tlak hospodářské krize.