zpomalující globální ekonomika klade tlak na náklady pro podniky a spotřebitele. Také stlačuje zisky a příjmy.
Slabý trh pomohl udržet náklady na mzdy v jedné rovině, protože recese skončila před třemi lety (To tvrdí mainstreamem ekonomové). Důkazy potvrzují, že globální ekonomika vstupuje do nové fáze zpomalení, náklady na širokou škálu komodit od ropy k mědi a kávě rychle klesají
I když pokles cen je dobrou zprávou pro spotřebitele, je to důkazem, že poptávka klesá jako světová ekonomika nadále zpomaluje. Čínská ekonomika v letošním roce prudce vzestupně. To je hnací silou prudkého poklesu cen v druhé největší ekonomice světa a zvýšily se obavy z deflace, což může být stejně neovladatelným problémem jako přílišný inflace.
Nedávné údaje o tovární výrobě a růstu pracovních příležitostí poukazují na další zpomalení v již tak slabé ekonomice USA. A pokračující neklid na finančních trzích v Evropě vyvolává rozšiřující se recesi, která nevykazuje žádné známky uvolnění.
Index sledující dva tucty komodit – vše od energie a kovů přes potraviny – klesl o více než 10 procent za poslední tři měsíce . Ceny kukuřice, kakaa, oves, bavlna, guma, káva, hliník, stříbro, zinek a nikl jsou více než 20 procent nižší než před rokem.
Jedny z největších vkladů byly v ceně ropy, což je jednou z nejrozšířenějších komodit, která se propadla přibližně 20 procent v tomto roce.
Pokles se očekává i nadále, protože poptávka dále klesá.
„Zpomalení hospodářského růstu vždy vyvíjí tlak na ceny ropy,“ řekl Robert Montefus Čo, komoditní broker na londýnské Sucden. „Pokud se nám nepodaří vyřešit tuto krizi Eura, tak budou ceny ropy sestupovat dále proto, že nebude žádný poptávka. Budeme mít statický růst.“
Pro průměrnou americkou domácnost, která spotřebuje v průměru 1200 galonů benzínu ročně, každý deset centů nižších cen na čerpadlech dá dohromady asi 120 ušetřených dolarů ročně. Tyto úspory by mohly pomoci stimulovat růst, pokud se to promítne do výše spotřebitelských výdajů.
Zatím se tak nestalo především proto, že v USA je slabý trh práce a spotřebitelská důvěra klesá. Poslední prodejní výsledky potvrzují, že domácnosti se drží zkrátka a může se to zlepšit až se zlepší ekonomické vyhlídky.
Lynn Parramore na alternet.org [3] zveřejnila v únoru pěknou analýzu pod názvem: Jak 1% likviduje pracovní místa a opravdovými hrdiny jsou běžní lidé.
Píše: „Po tři desetiletí se nám tvrdilo, že“ trikové „ekonomika ve prospěch bohatěch, je klíčem k vytváření pracovních míst. Ale to je nesmysl. Z důkazů vyplývá, že obyčejní lidé, ne bohatí, jsou skutečnými tvůrci pracovních míst. „
Magazín Time [4] :“ Je stále více pravděpodobné, že dnešní spotřebitelé splatí účty kreditních karet v plné výši spíše než půjdou na dovolenou, jedí venku méně, odloží nákup velkých položek jako nová vozidla, a dokonce i osekat běžné výdaje, řekněme, výměnou značkových potravin za celozrnné vločky od Kellogg. Předcházejí dluhu jako čert kříži, a protože spotřebitelské výdaje tvoří 70% ekonomické aktivity v USA, rozšíření měřítka zadních dveří spotřebiteli vážně brání oživení ekonomiky. Ironií však je, že spotřebitelé se bojí utrácet, protože ekonomika je tak nejistou, a hlavním důvodem k tomu, že ekonomika je tak nejistou je, že spotřebitelé jsou příliš bázliví vrátit se k výdajovým návykům před pěti lety. „
To se ale tak brzy nestane. V dohledné době dávám tomu šanci, nechme nějakou teoretickou šanci, 0.1%. Američané prostě pochopili systém hry a pochopili v jakém postavení mimo hry stojí. A jsou rozhořčen. Jejich důvěra v hodnoty, které jim tak neúnavně od měla vštěpovali do hlav, je zlomená. Pokud bych měl jejich hněv hodnotit na měřítku od 1 do 10, tak 9.99. Zlost je dnes sjednocujícím prvkem Američanů. Od státních zaměstnanců, přes učitele po farmářů.
Nový šerif [5] v jistém okrese v New Hempshire zřídil jednotku pro boj s hypotečními podvody a zabírání domů bankami. Čo se v USA mimo jiné stalo bylo to, že banky zabíraly domy kterých majitelé spláceli všechno včas a dokonce i takové, které již byly splaceny.
Otevírá se prostor pro 1% ukázat jakým dílem přispívají k ekonomické aktivitě na níž parazitovali a parazitují. Pokud neukáží pořádně svaly v dohledné době, tak zpomalování ekonomiky zničí jejich úspěch dříve než si to dokážou představit.
A jací ekonomové řídí světové ekonomiky? „Helikopterový Ben“ Bernanke by měl o ekonomice něco vědět. „Ben Bernanke was wrong“ na youtube.
Apropo. Helikoptérový Ben zůstalo Bernankovi po slavné koláži ilustrátora Dees.
Juraj Smrk Facebook [7] V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk
Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [8] nebo ho ukažte přátelům na Facebooku [9] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tu!
jozef. cucexuso04 [10] | ip: 87.197.12 [ 11] | 2012-07-12 (08:07) První a základní, až axiomatická východisko je to, že krize a recese není náhodná, ale vytvořena s jstejným cílem. Pokud s tím chceme něco dělat, zbývá nám zjistit jen to, že s jakým cílem av koho prospěch. Boha, zase jsem si vzpomněl na Protokoly sionských mudrců … Bohužel, je to kniha knih.
Přidej příspěvek do fóra Prosím diskutujících, aby nepoužívali vulgarismy a dodržovali kulturu diskuse . Děkuji. (Admin)
Peněžní reforma je důležitější než všechno toto z jednoduchého důvodu – že současný peněžní systém je zodpovědný – přímo a nepřímo – za vytvoření těchto problémů. Ano, z pohledu věřitelů je tomu opravdu t když, Zejména díku rozsáhlý sekuritizace dluhů. Řada věřitelé (jedním z nich je např. Čína) se dluhové bubliny obává a snaží se vyměnit tato finanční aktiva za hmotná aktiva. Západní hospodářský model totiž nedokáže využívat znalostí moderních technologií teto ztracené generace. První z nich je zánik dominance západních bankéřů. Manažeři z nejsilnějších bank bude posledními, kteří budou sesazeni. Všichni vzájemně sdílejí etnické napětí. Teď když je krize kúpischopnost obyvatelstva je menší. Možná mnoho lidí nad důsledky takového jednání pláče ale nevědí ani jako jejich trápení vzniká. Celé je to jen sranda ze strany centrálních bank. Pro ně je první Duben celý rok. A teď dobře čtěte připravte si břicha abyste se nezadusili smíchem.